خرید و فروش سهام در بورس
  
 
 
آرشیو
 
دوشنبه 20 آذر‌ماه سال 1385
کاهش مس باهنر ؛ چرا؟

 

بر خلاف تصور و با توجه به حجم نسبتا بالای معاملات فباهنر بعد از بازگشایی اخیر شاهد افت قیمت این سهم ارزنده ـ که حتی صحبتهایی از تعدیل مثبت مجددش در سال مالی جاری به گوش میرسه ـ بودیم که ظاهرا مهمترین دلیل این امر انتظار برای ورود شرکت ملی مس ایران به بورس هست. ( هرچند که قیمت LME مس فعلا بین ۶۸۰۰ تا ۷۰۰۰ در نوسانه اما از این بعد نگرانی خاصی وجود نداره... )

همچنین لازم به ذکره که این سهم در حال حاضر بیشتر مد نظر حقوقی هاست که این هم میتونه آینده قیمتی بهتری رو براش ترسیم کنه (خوب همونطور که میدونید معمولا هر چه درصد مالکیت حقوقی ها در یک سهم بالاتر میره نگرانیهای ناشی از احتمال عرضه های بی برنامه و دور از انتظار که ناشی از جو زدگی سهامداران حقیقی در پیروی کورکورانه از صفهای خرید و فروش شکل میگیره کمتر میشه؛ بعنوان نمونه کافیه به توسعه معادن روی اشاره بشه...).

به هر حال کماکان بر ارزنده بودن این سهم اعتقاد دارم ، اما با دید بلندمدت. (این مطلب رو تو پرانتز بگم که برای اینکه یک براکر _ Brocker _ بیشتر شاهد سود باشه تا زیان لازمه با دید بلندمدت کار کنه ، اگر در کوتاه مدت و میان مدت به سود دلخواه رسید که چه بهتر!...دستکم با این ایده آرامش بیشتری در کار خود خواهد داشت.)

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 70782


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها