خرید و فروش سهام در بورس
  
 
 
آرشیو
 
دوشنبه 6 آذر‌ماه سال 1385
تقدیر از مدیریت بورس

 

تحصن امروز در نوع خود جالب توجه و البته قابل تامل بود!...

امیدوارم  از اون دسته سهامدارنی (brocker) باشید که گهگاه به تالارها سر میزنند و حال و روز جماعتی که به بورس وسهام بدیده ی تنها منبع کسب درآمد نگاه میکنند رو دیده باشید...

امروز تالار حافظ حال و هوای دیگری داشت؛ تحصن تعداد قابل توجهی از سهامداران جزء که مدتهاست پولشون بلوکه شده... و بعضی هاشون هر روز به تالار میان تا حسرت و اندوه به خونه ببرند!...

امسال ـگوش شیطون کر ـ وضعیت کلی بورس جدا از نوسانات برگرفته از شرایط سیاسی پرتنش، مثبت و سود ده بوده ، اما این وضعیت که بیشتر مدیون شرکتهای معدنی ، غذایی و دارویی بوده نه به خاطر نوع مدیریت یا حسن تدبیر که بیشتر بدلیل رشد بیسابقه ی قیمتهای جهانی است.(رشد که چه عرض کنم ؛ پرواز قیمتها...)

در این بین خیلی ها ـباورش سخته اما واقعیته ـ خیلی هایی که با بورس و سهام صنمی نداشتند و تا حالا سراغ این گود نیامده بودند به یکباره اومدن و با سهمایی مثل بامای ۱۲۰۰ تومانی وفرآوری ۲۷۰۰ تومانی و کالسیمین ۲۴۰۰ تومانی و گل گهر ۱۲۰۰ تومانی و ... شروع کردند ! و خیلی ها که خسته و بیزار از انرژی هسته ای نه سرمایه شون که امیدشون رو باخته بودند... نه که برخلاف این تازه واردهای بعضا مدیون رانت اطلاعاتی ندونند چی بخرند ،بلکه پولی تو بساط نداشتند ... و این رو از قبل مدیریت دلسوزی دارند که تو بوق و کرنا کرده که با مفاسد موجود در بورس مبارزه میکنه و به عنوان راهی موثر اقدام به بستن تنبیهی نمادها میکنه که... که مدیران این شرکتها درس عبرت بگیرند!... (البته بماند که بعضا این توقف نمادها صرفا جنبه شخصی به خود میگیره و فرای تخلفات مدیریتی شرکتهاست؛ که مثلا دست فلانی رو بذارن تو حنا که بفهمه دنیا دست کیه!!!ـ اگر بخواهید مثالهاش رو هم بهتون میگم!)

جالبه...خیلی جالبه ... پول سهامدار جزء بلوکه میشه و سهامدار جزء تاوان پس میده که مدیران خلافکار تنبیه بشن!...

یا با یک ابتکار دیگه که عین ظلم به سهامدار جزء هست تابلو چهارم قد علم میکنه!

آری... سرمایه گذاری ملت ، نیروی زنگان ، ایرانیت ، مهرام ، پیام و... ماههاست که معامله نمیشن...

ایکاش این تحصن ها و اعتراضات پیشتر رخ داده بود تا تلنگری رو که امروز به مدیریت بورس زده میشه تا مطمئنا بزودی آثارش بروز کنه زودتر میدیدیم.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 70782


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها