خرید و فروش سهام در بورس
  
 
 
آرشیو
 
پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه سال 1385
توسعه معادن روی ایران و گزارشهای پیاپی بورس

بعد از مدتهای مدید انتظار سهامداران شرکت کروی شاهد قرارگرفتن متوالی گزارشهای این شرکت در سایت رسمی بورس هستیم که بعضا برای ساعاتی هم  با پیغام not found  قابل دسترس نبود.

با وجود اختلافات مسؤولین بورس و مدیران این شرکت که تنها به سهامداران جزء لطمه زده و میزنه ظاهرا قراره این نماد بعد از قریب به چهار ماه باز بشه! و بنابراین مجددا اطلاعیه شفاف سازی هم منتشر میشه تا همونطور که در مورد باما، فرآوری و کالسیمین با نتیجه ای معکوس مردم رو به ارزشمندی سهام این شرکت ها واقف کرد انتظاری آنچنینی ایجاد بشه.

اما نکته منفی در مورد این شرکت حضور مدیریتیست که تاکنون نشون داده راهی رو میره که تنها به منافع مالی شخصی و نه شرکت منتهی میشه، و به شخصه احتمال میدم ممکنه با شیطنتی دوباره تحریک به تشکیل صف فروش و بعد جمع آوری صف خودساخته اش بکنه. پس   با علم به این موضوع میباید از افتادن تو این دام اجتناب کرد.

اما چند نکته در مورد گزارش های شرکت و بویژه گزارش ۶ ماهه:

۱. EPS شرکت با احتساب قیمت جهانی ۳۶۰۰ دلار محاسبه شده ، و هر دلار برابر ۹۱۵ تومان اما چنانکه میدونیم قیمت روی از مرز ۴۴۵۰ دلار (امروز ۴۴۵۴ ) گذشته و همچنان میل به صعود داره و ارزش هر دلار بیش از ۹۲۰ تومانه.

۲. قیمت شرکتهای بورسی زیر مجموعه شدیدا رشد داشته و علاوه بر این نماد دو شرکت فرآوری و کالسیمین برای اعمال تعدیل مثبت متوقفه ، وضعیتی که دیر یا زود در مورد سرب و روی هم شاهد خواهیم بود و به تبع درآینده ای نه چندان دور در مورد کروی.

۳. درآمد ۶ ماهه نخست ۶۵۰ ریال (تقریبا پوشش ۵۲ درصدی )بوده!

۴. درصد مالکیت شرکت در شرکتهای زیر مجموعه ی بورسی بسیار بیشتر از عددیست که سایت رسمی بورس نشون میده ( کالسیمین ۴۹.۷ درصد ـ سرب و روی ۶۵.۶ درصد ـ و فرآوری ۵۱.۸ درصد ) که با توجه به تایید این گزارشها و علم به اینکه قسمتهای کم بیننده ی سایت بورس متاسفانه update نمیشه باید به این اعداد بعنوان مرجع توجه بشه.

امیدوارم با دیدی باز در مورد این سهم ارزشمند عمل کنید.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 70782


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها