خرید و فروش سهام در بورس
  
 
 
آرشیو
 
سه‌شنبه 18 مهر‌ماه سال 1385
اندکی تامل!...

در این چند روزه که با مطرح شدن مجدد تحریم های احتمالی بازار یه خورده رنگ باخته(!) باز گروهی از آقایان به اصطلاح کارشناس صحبت ها و نظرات جدیدی رو برای توجیه این روند مطرح میکنند.

جالبه به چند وبلاگ دیگه هم که گهگاه و مشابه این وبلاگ به بررسی روند بازار و معرفی سهام اقدام میکنند سری زدم . اما ...ظاهرا همه تو بازار مثبت و خوب فعالند و در این شرایط ترجیح میدن چیزی ننویسند!

میدونید ؟...این از بدیهای بارز بازار سهام محسوب میشه که تو بازار غیر حرفه ای ما تا بازار مثبت همه خوشبین و پیشنهاد دهنده هستند... تالارها شلوغه...کارشناسها تفسیر میکنن که چرا بازار مثبته و... اما نمیدونم چرا زمانیکه بعد از این زمان بسیار مدید که شاخص فقط  مثبت رو دیده و طبق قانون بورس تو روند مثبت یا منفی شاخص همیشه نوسان حاکمه و نباید از اون تعجب کرد... همون آقایونی که چندی پیش میگفتند بازار با حرکت منطقی کنونی نوید ثبات در روند مثبت رو میده و ... حالا میگن اگه فلان کنترل نبود شاخص میباید رو ۸۰۰۰ میبود...یا جای دیگه مدیریتی رو که تا چند روز قبل تحسین میکردن زیر سوال میبرن و...

نمیخوام بگم درست میگن یا غلط بلکه اونچه مهمه اینه که چرا ثبات گفتار دیده نمیشه؟... چرا همیشه بعد از یک رخ داد  ـ و بخصوص در بورس یک روند مثبت یا منفی ـ براش دلیل پیدا میکنیم؟ نمیشه یه کمی هم از تجارب و علممون بهره بگیریم و روند ها رو پیشبینی کنیم؟...البته پیشبینی درست منظورمه... وگرنه همه تا همین چند روزپیش داشتیم پیشبینی میکردیم (و الان هم همینطور فقط نمیدونم چرا یکباره این پیش بینی ها ضد و نقیض شد!)

از همه اینا که بگذریم چند تا خبر خوش بدم که میتونه نوید دهنده ی تغییر جهت شاخص باشه:

۱. هیات پارلمانی ایران امروز با سولانا دیدار داشته و خواستار ادامه یافتن مذاکرات شده.

۲.به لطف اقدام کره شمالی توجه ها کمی از ایران منحرف شده و فعلا اونور کانون توجهه!...

۳.عدم موافقت با استعفای مددی فعال اقتصادی تامین اجتماعی

با این تفاسیر شخصا امید دارم روز پایانی هفته پایانی باشه بر این نگرانیها... هر چند باید یه یاد داشته باشیم همیشه در ماه رمضان حجم معاملات کمتر بوده.

اما یه موضوع احیانا واضح: با تغییر روند بازار مجددا شاهد صف خرید برای این سهمها هستیم:

خانواده ی روی (که قیمتش امروز ۳۶۶۲ دلار بود)ـ صدرا ـ خارک ـ توسعه صنعتی ـ  البرز ـتراکتور ـ هپکو ـ معادن و فلزات ـ سیمان فارس و ....


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 70782


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها